Leonardo & FlyMe

Czy przy wgrywaniu plików IGC na serwery OLC nie irytuje Cie czasem zależność od komputera? Udostępniając publicznie portal Leonardo rozpocząłem współpracę z autorem aplikacji FlyMe, jej efektem jest rozszerzenie funkcjonalności FlyMe – od najnowszej  wersji (2.94, która wyszła kilka dni temu) można wgrywać tracki na polski portal leonardo bezpośrednio z aplikacji na telefonie. Bez komputera, bez kabli, bez przeklikiwania się przez stronę www 🙂

W celu uproszczenia procesu wgrywania tracków na serwer leonardo trzeba najpierw dokonfigurować FlyMe w kilku prostych krokach:

  • otwieramy okno „Zapisane loty”

  • wybieramy którykolwiek z zapisanych lotów, następnie przechodzimy do okna „Wysyłanie”

  • przechodzimy do okna „Zmień dane”

  • w górnym rozwijanym menu wybieramy „Leonardo servers”

  • z drugiego rozwijanego menu wybieramy „Poland XC”

  • następnie podajemy swoje nazwę użytkownika i hasło do logowania ze strony https://leonardo.pgxc.pl, wybieramy także rodzaj statku powietrznego (pole „szybowiec”), następnie wpisujemy model skrzydłana którym latamy.

Po takim przekonfigurowaniu FlyMe, gdy poraz kolejny przejdziemy do któregokolwiek z zapisanych lotów, po wybraniu „Wyślij” wystarczy wybrać OK i track automatycznie wyląduje w bazie polskiego Leonardo XC.

 

Podgląd lotu w VisuGPS

ładowanie visugps

Znajoma mordka 😉

Rozszerzyłem trochę funkcjonalność aplikacji leonardo.pgxc.pl – od dziś zalogowani użytkownicy mogą przeglądać swoje loty wykorzystując serwis victorb.fr/VisuGPS, który daje możliwość szybkiego podglądu tracka z wizualizacją doarama – wystarczą dwa kliknięcia i możesz zobaczyć swój lot w bardzo ciekawej formie.

Link do wizualizacji znajduje się w sekcji Powiązane strony na stronie lotu (sekcję zaznaczyłem czerwoną elipsą na poniższym zrzucie ekranu):

Sekcja powiązane strony

VisuGPS

Jeśli nie korzystałeś wcześniej z VisuGPS to po uruchomieniu strony zachęcam do kliknięcia żółtej ikony kamerki z prawej strony ekranu – trójwymiarowa prezentacja lotu robi wrażenie 🙂

Mapa startowisk paralotniowych

W ramach doszlifowywania aplikacji LeonardoXC udostępniam mapę ze startowiskami paralotniowymi Polski północnej. Aby podejrzeć efekt prac wystarczy w górnym menu wybrać Startowiska -> Zobacz w Google Maps lub kliknąć w powyższy odnośnik.

W chwili obecnej poustawiałem dokładnie lokalizacje pinezek, postaram się powoli uzupełniać opisy miejsc do latania o podstawowe informacje przydatne dla osób odwiedzających miejscówki po raz pierwszy. Będzie to początkowa faza budowania bazy startowisk – mniej więcej  z częstotliwością jednego tygodniowo będę uzupełniał opisy miejsc w których miałem okazję polatać, lub nawet zrobić tylko symbolicznego zlota 😉 O rozszerzaniu bazy danych będę informował w blogowych wpisach.

Jeśli chodzi o mapkę ze startowiskami to do naprawienia jest jeszcze wskaźnik pozwalający przesuwać rejon z którego wyświetlane są startowiska 🙂